GMM-ECO135/2
Out of stock
SKU
GMM-ECO135/2
Top Features
  • HushChip pack for reduced noise and added component protection
  • 24hp Loncin petrol engine + new flywheel design for impressive throughput
  • No-Stress in-feed system helps protect blades and maintain rotor speed
  • Twin horizontal rollers + twin disc-blade technology for smooth feeding and efficient chipping
CAPACITY
135mm
INFEED CHUTE APERTURE
850mm x 680mm
INFEED THROAT SIZE
150mm x 135mm
LENGTH (TRANSPORT)
3200mm
WIDTH (TRANSPORT)
1600mm
HEIGHT (DISCHARGE CHUTE UP)
2300mm
WEIGHT
640 kg
SOUND POWER LWA
115 dB(A)
CAPACITY
135mm
INFEED CHUTE APERTURE
850mm x 680mm
INFEED THROAT SIZE
150mm x 135mm
LENGTH (TRANSPORT)
3200mm
WIDTH (TRANSPORT)
1600mm
HEIGHT (DISCHARGE CHUTE UP)
2300mm