GMM-QUADTRAK-160P
Out of stock
SKU
GMM-QUADTRAK-160P
Top Features
  • 160mm chipping capacity for demanding roadside work
  • 360° turntable and tilt bed system for safe, flexible positioning
  • 37hp B&S Vanguard petrol engine delivering strong, reliable performance
  • Disc-blade chipping system with No-Stress control for efficient throughput
Need Some Advice?
Technical Specifications
CAPACITY 160mm
Engine Make Vanguard
Fuel Petrol
Turntable 270˚ locking at 45˚ increments
BLADES 4
TONNES PER HOUR 3.5
INFEED CHUTE APERTURE 1100mm x 800mm
INFEED THROAT SIZE 160mm x 230mm
WEIGHT 1100kg
Technical Specifications
CAPACITY 160mm
Engine Make Vanguard
Fuel Petrol
BLADES 4
TONNES PER HOUR 3.5