FWM-AKM-200-TRH
Out of stock
SKU
FWM-AKM-200-TRH
Top Features
Need Some Advice?
Technical Specifications
Length (Bare Machine) 2526mm
Width 1115mm
Height 1295mm
Weight 400kg
Power Supply Tractor Hydraulic - min flow 15 lpm 180 bar and 12V DC Supply
Off Cuts Up to 200mm (8")square
Round Logs 200mm(8") max diameter
Length (Log) 140 -165mm (5.5" to 6.5")
1 & 3 Phase peak 1.3 solid cubic meters/hour (equivalent to 120 bags of 45cm x 60cm size)
Technical Specifications
Length (Bare Machine) 2526mm
Width 1115mm
Height 1295mm
Weight 400kg